Dünya Arkadaşlık Günü
Başlık: Dünya Arkadaşlık Günü
Ekleme Tarihi: 2023-04-19

Arkadaşlar yaşımız kaç olursa olsun yada ne zaman olursa olsun arkadaşlık arkadaş kavramı önemlidir. Çocukken tanıştığımız biri,okulda sınıfta işte veya herhangi bir çevrede arkadaş edinmek yada arkadaşa ihtiyaç duyarız. Hatta bazen başka ülkede yaşayan arkadaşlarımız dostlarımız da olabilir. Kim olursa olsun yada onlarla nasıl tanışsak da birlikte bir şeyler yaptığımız ortak ilgi alanlarımızın olduğu arkadaşlarımız dostlarımız vardır ve onalrla aramızda özel bir bağ vardır. İşte bu nedenden dolayı insanlara arkadaşlığın kıymetini önemini anlatmak için dünya arkadaşlık günü her dünyada aynı anda kutlanır.

30 Temmuz da kutlanan dünya dostluk günü ve ya diğer adı ile dünya arkadaşlık günü her ülkede aynı anda kutlanır ve aynı zamanda bir kıymet ve değer kazanır. Ancak arkadaşlar yalnızca bireysel düzeyde önemli değillerdir. Arkadaşlık her ülkede her yerde aynı kavram da aynı düzeyde önemlidir. Nerede yaşarsak yaşayalım nerede olursak olalım ister uzak olalım arkadaşımıza ister yakın olalım arkadaşımıza her zaman arkadaşlık kavramı önemlidir. Bizden farklı olan diğer insanları düşünmeyi öğrenmek kıymet değer vermek daha sıkı arkadaşlıklara ve daha güzel bir geleceğe sahip olmak demek bence. Her insan bence sadece kendini değil etrafında ki insanları da diğer kişileri de önemsemesi ve saygı duyması en azından anlaması önemli bana göre.Dünya çapında kutlanan tek gün arkadaşlık günü değil. Diğer ülkelerin insanlarla daha samimi daha yakın olması arkadaşlığı dostluğu daha da kavramlaştıran bir sürü özel günler vardır. Ve bunlar farklı tarihlerde olmaktadır. Ve karşımıza bu şekilde çıkmaktadır. İnsanlar bu özel günde uzakta da olsa arkadaşları veya yakında da olsa arkadaşları ile buluşur eğlenirler birlikte vakit geçirirler ve bu özel günün anlamını kıymetini daha çok anlamaya çalışırlar.

İşte bu nedenden dolayı dünya arkadaşlık günü her yerde her zaman önemli ve kıymetli oluyor. İnsanların birbirini anlaması için ve daha yakın arkadaşlıklar kurulması için bir fırsat ve özel gün olarak karşımıza çıkmakta. Dünya çapında arkadaşlığın dostluğun bu kadar önemli olduğunu kim bilebilir di ki ancak gerçekten insanın bir dostu arkadaşı olması gerçek anlamda seni anlayan senin her zaman yanında olan dinleyen mutluluğunu üzüntünü paylaşabildiğin bir arkadaşın dostun olması güzel bir şey. İster uzak da olsun ister yakında olsun arkadaşlıklar için bunların hiçbirinin önemi yoktu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.