Dünya Arkadaşlık Günü
Başlık: Dünya Arkadaşlık Günü
Ekleme Tarihi: 2022-10-20

Bir çok ülkede dünya arkadaşlık günü yani uluslararası arkadaşlık günü her ülkede kutlanmaktadır. Aslında bu arkadaşlık günün önemi bizim için çok önemli diye düşünüyorum. Pek çok kişi bu gibi basit gözüken özel günlerin önemini anlamını bilmiyor. Yada hiç umursamıyor olabilir. Ama aslında gerçekten bu dostluk arkadaşlık günleri bizler için çok önemli. Ve bir çok ülke bunun önemini anlayarak bunun üzerinde etkinlikler veya organizasyon yaparak bu günün önemini kutluyor.

Dünya arkadaşlık günü önemi arkadaşlığın dostluğun insanların bilinmesini sağlar. İnsanların birbiri arasında ki bağı daha da güçlenir. İnsanların arkadaş kavramını dostluk kavramını daha da iyi anlamasını dayanışmayı birbirine karşı saygı ve sevgiyi öğreniyorlar. Arkadaşlık açık tartışma, özverili olma ve bizim için çok büyük fırsatlar sağlar. Arkadaşın olması senin yani dostun olması senin her zaman yanında olacağını ne olursa olsun senin yanında olacağını ve yanlış söylediğinde yada yaptığında bile seni savunan başkalarına karşı seni savunan ve seni destekleyen her an yanında olan ve hiçbir zaman seni bırakmayan küsmeyen zor zamanın da sırtını dönüp gitmeyen aksine o durumu birlikte aşmaya çalışan kişidir. Nefret yada kötü duygular beslemez sana karşı besleyenleri de yanında bulunmaz. Anlamlı ilişkiler hem duygusal olarak hem de sosyal olarak arkadaşlık kavramı yada dostluk bize fayda sağlar.

Bunun için bu önemleri değerleri hatırlatmak için bir çok ülkede dünya arkadaşlık günü kutlanıyor. Arkadaşlık günü uzun zamandır kutlanan insanların birbirine karşı daha anlayışlı sevgi ile yaklaşmasını sağlayan toplum ilişkisini daha da güçlendiren bu yönden önemli bir gün bana göre. Ancak bir çok kişi bunun arkadaşlığın dostluğun önemini bilmiyor. Arkadaşlığın dünya çapında bile bu kadar önemli iken bunun önemsemeyen değer vermeyen kişiler de var. VE bu konuda biraz daha bilinçlenmek ve hayatın daha güzel olması için biraz daha kişilere arkadaşlıklara dostluklara dikkat etmek gerek bence.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.