Arkadaşlıkla İlgili Güzel Sözler
Başlık: Arkadaşlıkla İlgili Güzel Sözler
Ekleme Tarihi: 2022-12-31

Hayatımıza çok az şeyin mutluluk verdiğini ve hayatımız da en yakın arkadaşlarımız olduğu bir gerçeği var. Her durumda yanımızda olan bizi destekleyen sırlarımızı alışkanlıklarımızı bizi en yakın dan tanıyan arkadaşlarımızdır.. Her arkadaş değil de buna daha çok yakın arkadaşlıklar yakın ilişkiler dahil olur. VE bu durumda da arkadaşlarımızı hatırlamak onların bizim hayatımız için ne kadar önemli olduğunu göstermek için arkadaşlıkla ilgili güzel sözler paylaşmak veya arkadaşımıza dostumuza söylemek isteriz.

Ağlamak isteyeceğiniz bir omuza ihtiyaç duyduğunuzda yada siz bir şey söylemeden sizi anlayan dinleyen her durumda her anınızda yanında olan hatalarınızı size söyleyebilecek yanlış yaptığınızda çekip giden değil de yanlışlarımızda bile sizin yanınızda olacak ve bunu çekinmeden size söyleyen kişidir. Arkadaşlık kurduğumuz ilişkiye göre değişir tabi ki ancak bazı ilişkiler özellikle arkadaşlık dostluk ilişkileri var ki. İnsan karşıdan bakınca imrenir böyle bir dostluğa arkadaşlığa çünkü insanı en derinden etkileyen insanın içine güzel duyguların dolmasını sağlayan ve özlemle çektiğimiz arkadaşlık durumunu yansıtırlar. İşte bu durumda da insanlar arkadaşlıkla ilgili güzel sözler bakar ve bu durumda da kendini avuturlar. Şayet bir insanın bir dostu yakın bir arkadaşı varsa hiçbir zaman yalnız kalmaz çünkü bilir uzak mesafeler bile olsa her zaman yanında olacağını hiç unutmayacağını yanından bir an ayrılmayacağını başı sıkıştığında kapısını her zaman çalacağını bilirsin. Ve bu şekilde olan dostluklar arkadaşlıklar da uzun süreli devam ediyor. Gerçekten yalnızlığın ne demek olduğunu arkadaş sahibi olamayanlar veya yakın bir dostu olmayanlar çok iyi bilir.

Benim demek istediğim de bu nokta işte. Yalnızlığımı kimsesizliğim izi bastırmak için arkadaşlıkla ilgili güzel sözler okur veya bakarız. Çünkü karşımızda ki kişinin arkadaşlığına dostluğuna ihtiyaç duyarız. Ve bunun için de bu sözler bizim için her zaman bir kaçış noktası olur. Özellikle yalnız olan kişiler için ama sonuç ne olursa olsun bu arkadaşlığın dostluğun gerçek anlamda kıymetini bilenler her zaman kazanır ve bu daima da böyle olur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.