Arkadaşlıkla İlgili Atasözü
Başlık: Arkadaşlıkla İlgili Atasözü
Ekleme Tarihi: 2022-10-12

Arkadaşlık denince akla ilk gelen genellikle senin her zaman yanında olan seni destekleyen seni anlayan iyi ve kötü gününde yanında olan sana küsmeyen yanlış bir şey söylediğinde bile seni yalnız bırakmayan sana küsmeyen seni her zaman destekleyen başkalarına karşı seni savunan arkadaştır. Ancak arkadaşlıkla ilgili atasözü de eskiden beri oldukça yaygın olarak günümüze kadar gelmiştir.

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. İyi dost kara günde belli olur. Bir elin nesi var iki elin sesi var gibi bir sürü arkadaşlıkla ilgili atasözü günümüze kadar gelmiştir. Aslında bir sürü arkadaşlığa dair atasözleri mevcut ve günümüze kadar gelmiştir. Ve gerçekten bu atasözlerin büyük anlamları ve önemleri vardır. Her zaman insanlar karşısında ki kişiye karşı gerçekten samimi olmuyor özellikle arkadaş seçer iken çok önemli olmalı. Çünkü atasözünden de anlaşılacağı üzere bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim gibi bir çok söz bunlara örnek olabilir. İyi bir arkadaş ise seni asla yarı yolda bırakmaz sana her zaman destek sunar ve yanında olur. Ancak kötü bir arkadaş ise seni yeri geldi yarı yolda da bırakır zor bir durumunda senin yanın da olmaz onun aksine iyi gününde yanın da olur sana arkadaşım der ancak zor zamanlarında senin yanında olmaz işte bu yüzden arkadaşlıklar önemli.

Hele arkadaşını seçer iken daha önemli. Kimisi arkadaşlıklarını doğru seçemiyor bazen sorunlar çıkıyor ve ya arkadaşlıklar bozuluyor ancak ne olursa olsun bence arkadaşlıkla ilgili atasözü bize arkadaşlarımızın ne kadar önemli ve değerli olduğunu ve arkadaşını seçer iken dikkatli ve senin için en uygun en doğru arkadaşı seçmen gerektiğini belirtiyor. Atasözleri bizim için gerçekten bazı yerlerde oldukça doğruyu söylüyor ve oldukça doğru şeyleri açıkladığını ve bu sözleri dikkate almak da fayda olduğunu görüyorum.

1 Yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.