Arkadaşlık Yalan Sözleri
Başlık: Arkadaşlık Yalan Sözleri
Ekleme Tarihi: 2022-06-11

Arkadaşlıklar güzel bir ilişkidir. Kendisini bilmek ne istediğini ne aradığını tam olarak bilmek önemlidir. Ve arkadaşlık dediğimizde de güven saygı saygı ve dürüstlük gerçekten çok önemlidir. Bu ilişkide bu duygular yada bunlar önemlidir. Ancak ilişkiye özellikle arkadaşlık yalan sözleri arkadaşlık ilişkisine yalan girerse bu ilişkiyi zedelemekten başka bir şey yapmaz. İşte bunun için de bende bu konuda kendimi açıklamak ve yazmak istedim. Ve bunu paylaşmak istedim.

Özellikle sosyal medyalar üzerinde arkadaşların birbirine daima yalan söyledikleri ve bunların çoğaldıkları gözlenmiştir. Ancak bu sosyal medyalar bizim hayatımıza girmesiyle birlikte ahlaki değerlerimiz de biraz olsun değişime uğramıştır. Ve bunların en başında da yalan konusu gelmektedir.Yani sosyal medyaların bizim üzerimizde özellikle arkadaşlık yalan sözleri üzerinde gerçekten büyük bir etkisi var. İşte bunun için de tam olarak buna değinmek ve bu konuda kendimi açıklamak ve bu durumun beni ne kadar rahatsız ettiğini paylaşmak istedim.Yüzeyde mantıklı. Hepimizi saran yaygın zaman sıkıntısı, dijital etkileşim karşılığında yüz yüze ilişkilerimizi kısmaya zorladı.Gerçek değişim, dostluğu nasıl tanımladığımızda.Sosyal medya aracılığıyla tanıdığımız ve arkadaş olduğunu düşündüğüm düzinelerce belki yüzlerce insan var. Yine de, hemen hemen her durumda, bu insanların kardeşleri olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok.Ama sorun arkadaşlarımız olunca kime başvuracağız? Hayatımızdaki diğer önemli insanlar her zaman arkadaşlıklarımıza dair bir anlayışa sahip değildir. Dahası, bir dedikodu olarak görülmekten endişe duyuyorsak veya ortak insanları tanıyorsak ve onları rahatsız edici bir duruma sokmaktan kaçınmak istiyorsak başka bir arkadaşa dönmekten kaçınabiliriz. Sorun başka yakın arkadaşlarımız olmadığı zaman ne olur?

Yalnızlık gerçekten insanın bir arkadaşı olmaması çok zor. Ama arkadaşlarımızı seçer iken de asıl dikkat etmemiz bence tam olarak bu yanlış arkadaşlıklar bizi hayal kırıklığına uğratır. Arkandan yalan söylenmesi yüzüne karşı yalan söylenmesi gerçekleri anlasan bile arkadaşını kaybetmemek için sustuğun tüm şeyler bir zaman sonra seni öyle bir sarar ki bu durumdan boğulduğunu kabana kısıldığını hissedersin. İşte tam olarak arkadaşlık yalan sözleri bize bunları anlatır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.