Arkadaşlık Ve Dostluk
Başlık: Arkadaşlık Ve Dostluk
Ekleme Tarihi: 2023-05-28

Bugün öyle bir şey oldu ki bunu bir yerde paylaşmak duygularımı hislerimi anlatmak istedim. Nasıl olur sizce arkadaşlık ve dostluk nedir bize ne ifade eder hiç düşündünüz mü bunları.Yoksa sadece arkadaş olduğunuzu yada dost olduğunuzu kimin için çok önemli bir şey yaptınız ki karşılığında size yakın olacak bir dost ve ya arkadaş olabileceğini düşünüyorsunuz.

Aslında arkadaşlık ve dostluk gerçekten güzel bir şey. Ancak çoğu kişi artık bunun ne kadar anlamlı yada önemli bizim için önemli olduğunu bilmiyor veya unuttu. Eskiden oysa öyle dostluklar öyle arkadaşlıklar var dı ki arkadaşınızın dostunuzu kendinizden çok önemser ve değer verirdiniz. Ancak şimdi öyle mi telefona cevap bile vermekten erinir arkadaşının dostunun sana ihtiyacı olduğunda hiç bir şekilde yanın da olmazsın ancak lafa geldiğinde dostun arkadaşın olduğunu söylersin.İşte bu durum beni gerçekten çok üzüyor. Çünkü dostluk ve arkadaşlık gerçekten farklı bir durum. Dışarıda evet herkesin arkadaşı dostu olur. Ancak gerçek anlamda dostu arkadaşı olan çok az insan var bence ve bunun önemini anlamını bilen çok az kişi olduğunu düşünüyorum. Dost dediğin seni hiçbir zaman yanlız bırakmaz. Seni her zaman yanında olur. Başkalarına karşı seni savunur. Dostun varsa yapmacık davranmazsın kendi olduğun gibi seni kabul eder ve seni sever. Hataların da yanlışlarında bile senin yanında olur.

İşte arkadaşlık ve dostluk budur. İhtiyacın olduğunda yanında olmadıktan sonra seni değiştirmek isteyen seni hatalarında yada yanlışlarında yanında olmayan bir şey söylediğinde küsüp giden bir kişi arkadaş dost olmaz diye düşünüyorum. Bunlar yapmacık sırf sadece arkadaş dost olabilmek için olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu şekilde bir arkadaşlık dostluk ilişkisi olmaz diye düşünüyorum ve bu yüzden de bu konuyu açmak ve sizinle paylaşmak istedim.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.