Arkadaşlık Ve Dostluk Hakkında Hikaye
Başlık: Arkadaşlık Ve Dostluk Hakkında Hikaye
Ekleme Tarihi: 2022-11-12

Arkadaşlık hakkına güzel bir hikaye dinlemeyi kim istemez ki. Gerçek ve kurgu arasında ki gerçek dostluğa tanık olmak güzel bir hikaye dinlemek herkes ister. Ve en önemlisi de arkadaşlık ve dostluk hakkında hikaye olanları insanların ilgisini çekmiştir en azından benim çocukluğumdan beri ilgimi çeken bir durumdur. Çünkü hiç dostun olmamasının ve bu tadı alamamış olmak hiç yakın senin her zaman yanında olan seni sen olduğun için seven bir arkadaşının dostunun olmaması ne demek olduğunu iyi bilirim. Kaç yaşıma kadar yalnız olduğumu halen de yalnız olduğumu ve bu yalnızlık hissinden hiçbir zaman kurtulamamak ne kadar zor bir durum bilemezsiniz.

İşte bu nedenden dolayı bana her zaman arkadaşlık ve dostluk hakkında hikaye ilgimi çekmiştir. En azından biraz olsun bu tür hikayeler benim yalnızlığımı unutturmıştur. İşte bu yüzden buraya da bu konuda ilan açmak istedim. Genel olarak arkadaş kelimesi arkadaşının kişiliğini ifade eder, eğer biri onun kişiliğinin ayrıntılarını ve açılarını bilmek isterse, sadece arkadaşına bakması yeterli olacaktır. Pek çok insan pek çok arkadaş edinmeyi kolay bulur. Ancak hayatının zorlukları sırasında yanlarında olacak gerçek arkadaşları bulmanın zor olduğunu daha çok sonradan anlıyorlar.Ama bazı kişiler gerçekten şanslı oluyorlar bu konuda.Çünkü gerçeği bu konuda ki gerçeği anlamış ve görmüş oluyorlar. Ve yalnızlığın benim gibi ne demek olduğunu en yakından tecrübe ediyorlar. Ben kendimi bildim bileli yalnız bir çocukluk geçirdim yalnız büyüdüm. Bir insan ne kadar yalnız olabilirse o kadar yalnızdım. Gerçekten etrafıma bakardım ve gerçek arkadaşların dostların samimiyetlerini gördükçe onlara imrenir ve keşke benimde bu şekilde bir arkadaşım dostum olsun isterdim. Ama hayat bu konuda sizden yana değil demek ki benim bu yaşıma kadar hiçbir zaman bu şekilde bir arkadaşlık dostluk yaşama şansına sahip olamadım. İşte bir hikaye duyduğumda yada okuduğumda hele dostluğa atıfta yada arkadaşlığı anlatıyorsa o zaman o hikayenin yerinde gibi olduğumu o hikaye de geçen karakterin yerine koyuyorum kendimi ve en azından biraz olsun bu şekilde yalnızlığımı unutabiliyor ve dostluğun arkadaşlığın ne demek olduğunu daha iyi anlayabiliyorum.

Bazen etrafıma bakıyorum ve en yakın dostluklar arkadaşlıkların bozulduğunu görüyorum bu beni o kadar üzüyor ki anlatamam. Çünkü bu kişiler gerçekten ne kadar şanslı olduklarını bu konuda bilmiyorlar ve ellerinde kıymetin yada dostluğun arkadaşlığın ne kadar özel olduğundan haberleri olmayan ve gerçekten arkadaşlığın ve dostluğun anlamını bilmeyen kişiler bence. Bu nedenden dolayı da bence bunları daha iyi anlamak için arkadaşlık ve dostluk hakkında hikaye okuyup dinlemek ve biraz bunlardan kendine örnek almak herkesin dikkat etmesi gereken şeylerdir diye düşünüyorum.

1 Yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.