Arkadaşlık Ve Dostluğun Önemi
Başlık: Arkadaşlık Ve Dostluğun Önemi
Ekleme Tarihi: 2023-05-26

Arkadaş edinmek sadece çocuklarımıza yapmasını istediğimiz bir durum değildir. Olumlu arkadaşlık biz yetişkinler için de çocuklar için de o kadar önemlidir. Ancak arkadaşlık tıpkı sağlıklı beslenmemiz ve sağlığımızı korumak kadar arkadaşlık dostluk da bizim için çok önemlidir. Bunun için de arkadaşlık ve dostluğun önemi bakmak bizim için hayatımız için ne kadar önemli olduğuna bakmak önemlidir diye düşünüyorum.

Bizi daha iyi tanıyan hayatımızda bizim için önemli bir yere sahip bir arkadaş edinmek herkesin isteyeceği bir şeydir. Ve en önemlisi ihtiyaç duyduğumuzda güvenebileceğimiz bir kişiye ihtiyaç duyarız. İşte bizim için arkadaşlık ve dostluğun önemi çok önemlidir. İnsan hayatında seni anlayan seni her zaman destekleyen yanın da olan zor zamanında kapını çalabileceğin derdini sıkıntını anlatabileceğin duygularını yanında olduğun zaman rahatça ifade edebileceğin seni yanlış bir şey yapsan da destekleyen yanında olan küsmeyen kırılacak diye korkun olmadığı bir arkadaşın olması ne kadar güzel olur değil mi. Herkes arkadaşlık dostluk yakın bir ilişki kurmak ister ancak kimse tam anlamıyla hayal ettiğine kavuşamaz ve ya kavuşanlar da tam olarak bunun kıymetini bilmez ve kaybedince sonradan anlarlar. Arkadaş olarak hayatımıza aldığımız kişiler dostlarımız bize nasıl gülünebileceği hayata bakış açımızı insanları nasıl affedeceğimizi nasıl sohbet edeceğimizi gösterir öğretir. Arkadaşlık gerçekten önemli ve önemli bir bağ diye düşünüyorum. Arkadaşlık hayatımızın bütünlüğüne katkıda bulunur. Özgünlük, dürüstlük, güven bir arkadaşta isteyebileceğimiz değerlerdir. İnsanların birbirine bağlama dair bir anlayış var dostluk her birimizi tanımlar ve anlamlı bir yaşam gerçekleştirmek için bize yardımcı olur. Arkadaşlığın dili kelimeler değil anlamlarıdır.

İyi bir arkadaş ne olursa olsun ortaya çıkar. Gerçek bir arkadaş dost bizi destekler ve cesaretlendirir. Eksiklerimize tahammül eder, bizi koşulsuz kabul eder ve ne olursa olsun bizim yanımızda olur. Gerçek bir arkadaşla duvarlar yıkılır ve korkmadan olduğunuz kişi olabilirsiniz. İyi bir arkadaş sizi iyi tanır bazen kendinizden daha iyi ve kendinize söylemek istemediğiniz şeyleri size söylemekten korkmaz. Gecenin ve ya günün hangi saatinde olursa olsun bir arkadaşın vardır. İşte arkadaşlık ve dostluğun önemi hayatımız bizim için çok önemlidir. Ve Arkadaşlık ortaklıktır. Arkadaşlık iyiyi kötüyü ve çirkinlere katlanır en iyi arkadaş içinizde ki en iyiyi ortaya çıkaran kişidir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.