Arkadaşlık Testi
Başlık: Arkadaşlık Testi
Ekleme Tarihi: 2023-05-07

Arkadaşlık herkesin ihtiyacı olan bir durum özellikle birbirini anlayan değer veren kıymet ve önem veren arkadaşlara sahip olmak herkes ister. Ancak şu son zamanlarda karşıma çıkan bir durum var. Buda arkadaşlık testi arkadaşlar arasında eğlence olsun diye testler olduğunu ve yapıldığını gördüm. Aslında bu bir yandan iyi bir durum çünkü yakın bir arkadaşını yada dostunu daha yakından tanıma fırsatı buluyorsun.

Ancak bazen ve şahit olduğum bir durum da şu bunu belirtmek ve aslında bunun üzerinde konuşmak istediğim için bu ilanı açmak istedim.Arkadaşlık testi yapan nette bu gibi testlerle birlerine sorular soran ve cevaplayan kişiler bazen arkadaşlıkları dostlukları da bozulabiliyor. Çünkü bu testler arkadaşın hakkında sorular soruyor sana ve cevap verdiğin zaman da arkadaşın sen beni hiç tanımamışsın nelerden hoşlandığımı bilmiyorsun gibi ufak sorunlara yol açabiliyor. Tabi ne kadar eğlence amaçlı olsa da bende öyle düşünüyorum. Ancak bazen arkadaşlar bunu ciddiye alarak arkadaşlıklarını dostluklarını bozabiliyor. Ve özellikle bu birbiri hakkında örneğin arkadaşın nelerden hoşlanır vs gibi uzadıkça uzayan sorular karşısında vereceğin cevaplar yanlış olduğu zaman karşı taraftaki arkadaşını kırabiliyor. Aslında eğlence amaçlı olduğunu farkında olmadan birbirini yanlış anlaşılmalara yol açıyor.

İşte bu nedenden dolayı ben bir arkadaşım olsa dahi arkadaşlık testi yada buna benzer testlerle arkadaşlığımı test etmek istemem bu beni kendi tercihim tabi ki ama eğlence ve ciddi ye almayan kişiler için bu konu yada durum oldukça eğlenceli hatta arkadaşını daha yakından tanıma fırsatı da sunan bir olay aslında . Ama tabi ki yine söylediğim gibi tercih meselesi kimileri bunu oldukça eğlenceli buluyor kimileri de benim gibi uzak kalmayı tercih eder sanırım.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.