Arkadaşlık Sözleri
Başlık: Arkadaşlık Sözleri
Ekleme Tarihi: 2022-02-18

Arkadaşlık kurmak arkadaş edinmek seni anlayan dinleyen bir arkadaşının olması gerçekten özel ve güzel bir durum ama gerçek samimi arkadaşlıklar tabi önemli ve güzel bir duygu ancak son zamanlarda bakıyorum da herkes birbirinin çıkarı için arkadaş oluyor ve ya bu yüzden yaklaşıyorlar. Eskiden olduğu gibi samimi dürüst arkadaşlıklar ortada kalmadı diye düşünüyorum. Bunun için de arkadaşlık sözleri ile ilgili yazılar paylaşan veya sözler paylaşan kişileri görmüştürüz.

Ve bu kişiler arkadaşlığın bence bana göre de eskisi gibi olmadığını eskiden olduğu gibi olmadığının farkındalar. Çünkü eski arkadaşlıklar daha samimi daha güzel bir ilişki arasında kuruluyordu. İnsanlar birbirinin çıkarı için değil de birbirine değer verdikleri için yanında oluyorlardı. Eski arkadaşlıklar daha samimi daha yakın daha candan bir hali vardı. Yada bu durum bana böyle geliyor. Tabi benim gibi düşünmeyen yada eskiden olduğu gibi arkadaşlığa sahip olan kişiler vardır. Ancak bana göre bu durumda bile insanlar arkadaşlık sözleri birbirlerine kendilerini anlatabilmek için bu şekilde sözler paylaşarak kendilerini ifade etmeye çalışıyorlar. Dost bulmak yakın gerçekten senin yanında olan seni sevdiği için seni önemsediği için sana değer verdiği için yanında olan kişiler az. Etrafımıza bakınca benim gördüğüm insanların artık kendi içlerine kapandığı ne eski dostluklar ne eski arkadaşlıklar ne de eski komşuluklar kaldı. Hiç biri eskisi gibi değil. En azından bu durum benim hissettiklerim gördüklerim bu şekilde ve sadece burada kendi düşüncelerimi aktarmak kendimi biraz olsun yalnız hissettiğimi belirtmek için bu ilanı açmak ve burada düşüncelerimi paylaşmak istedim. Benimle aynı düşünceye sahip olmayan aynı fikirde olmayan insanlar vardır tabi ki ve onlara da saygı duyarım ama burada da ben genel olarak bu durumu herkesin düşüncesini söylemiyorum zaten sadece kendi fikrimi söylemek kendi düşüncemi ortaya koymak ve açıklamak istedim. Bunun için de bu arkadaşlık sitesi benim için çok uygun bir yer gibi geldi.

Benim bu ilanı açma nedenim biraz da eskiye olan özlemim gibi kendime çıkarsız beni önemseyen bana değer veren bir arkadaş bulabilmek için bu ilanı açmak istedim. Benim gibi arkadaş edinmek sohbet etmek konuşmak isteyen benim gibi düşünen arkadaşlığa değer ve önem veren kıymetini bilen arkadaşlık sözleri paylaşan ve bunun anlamını bilen bir arkadaş arıyorum. Sohbet etmeyi seven konuşmayı seven insanları doğayı seven ve her şeyden önemlisi benim gibi yalnızlığın anlamını bilen ve kendisine arkadaş arayan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.