Arkadaşlık Şiirleri
Başlık: Arkadaşlık Şiirleri
Ekleme Tarihi: 2023-03-22

Merhaba iyi günler aslında arkadaş bir dosta her zaman herkesin ihtiyacı vardır. Bazen birileri ile konuşmak dertleşmek seni anlayacağını düşündüğün sana destek olan bir arkadaş veya yakın bir dostla arkadaşlık kurmak dertleşmek herkes ister. Ve bu arkadaşını bulduğun zaman gerçekten senin yanında art niyet aramadan kalan seni önemsediği için seni sevdiği ve değer verdiği için kalan arkadaş bulduğunda da kaybetmek istemezsin ve sımsıkı sarılırsın ona ve sende ona arkadaşlık şiirleri yazmak göndermek yada bunu en güzel bunlarla ifade edebileceğini düşünürsün.

İnsanın yalnız olması yalnızlık çekmesi ve bu duyguyu yaşaması gerçekten zor bir durum. Etrafına baktığında yapa yalnız olduğunu görmek kimseyle konuşamamak hem içine atmak kendi kendini yiyip bitirmene neden oluyor. En çok da o zaman arıyor insan yakın bir arkadaşı olmasını onu dinlemesini destek olmasını bunu maddi bir destek değil de manevi sözleriyle sana sağladığı rahatlama konuşması dinlemesi ile destek olmasını arıyor insan. Ve hayatında her zaman yalnız olan kişi böyle bir arkadaşı bulduğu zaman onu kaybetmemek için sımsıkı sarılır ve bırakmak istemez. Bilmez ki kendisi için uygun mu gerçekten o kişi yanında olmak istiyor mu neden yanında olmak istiyor bunu bilemez. Çünkü arkadaşlığa sevgiye aç ve artık en önemlisi yalnız olmaktan sıkıldığı için onun için doğru kişi olup olmayacağını bilmeden ona sarılır ve bırakmak onun için kötü olacağını yada nasıl sonuçlanacağını bilmeden ona sımsıkı sarılır. Bazen böyle arkadaşlıklar kurduğumuzda karşı taraf art niyet beslemiyorsa iyi sonuçlanır ama art niyet besliyorsa daha sonradan yine yalnız kalmaya mahkum oluruz. En çok da yalnız olduğunda seni duygulandıran arkadaşlık şiirleri olur. Bu okuduğumuz arkadaşlığa dair şiirler seni her zaman duygulandırır. Keşke benim de bu hayatta beni anlayan dinleyen dertleşebileceğim bir arkadaşımız olsun isteriz.

İşte asıl yalnızlık insanın etrafında kimsesinin olmaması ve o zaman asıl yalnızlığı hissettiğimiz zaman etrafımızda ki insanların bize kıymet veren insanların veya kimin gerçek arkadaş olacağını veya olamayacağını o zaman görürüz. Ve gerçekten insanı duygulandıran arkadaşı kimsesi olmadığı zaman arkadaşlık şiirleri okumak insanı mahvediyor ve o zaman daha büyük bir acı duyuyor kalbinde keşke benim de arkadaşım olsa yalnız olmasam beni anlayan dinleyen bir arkadaşım olsun istiyor insan.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.