Arkadaşlık Şiirleri
Başlık: Arkadaşlık Şiirleri
Ekleme Tarihi: 2022-10-14

Arkadaşlık hayatın en büyük hazinelerinden biridir. Sadık sizi seven sizin yanınızda olan arkadaşlar hem sizin yanınızda dırlar. Sizi güldürmek için, sizin hatalarınızda da yanlarımızda olacak ve sizi kollayan arkadaş hep oradadır. Ama bu tür bir arkadaş bulmak zor olabilir. Hele şimdiki zamanda arkadaşlıkların sahte olduğu bir zaman da herkes birbirinin çıkarını düşündüğü bir zamanda bu tür bir arkadaş bulmak daha zor. Ve ben de bunun için bir arkadaş bulabilmek özellikle arkadaşlık şiirleri anlamlarını bilen ve düşünen bir arkadaş arıyorum.

Çünkü arkadaşlık anlamı bize yada bana göre çok önemli. Seninle aynı düşüncede olan aynı şeylerden hoşlanan bir şeye ihtiyacın olsa senin yanında olacak olan canın sıkkın olduğunda hiçbir şey söylemeden seni anlayabilen tek kişi arkadaşındır. Bazı arkadaşlıklar olur ki insanların hayatında bir ömür boyu bu arkadaşlık bozulmaz. Ve daima birbirlerine karşı saygılı birbirlerini kırmamaya özen gösteren kişiler olur. Bizim de hayatımız da olmuştur böyle arkadaşlarımız ancak bazıları bunun kıymetini bilmez ve arkadaşını kaybeder bazıları da sonraları doğru arkadaşlığını bitirir. Oysa bazı kişiler var ki sonsuza kadar arkadaş olurlar ve her zaman yanında olurlar. Asıl ihtiyacımız olan gerçekten de böyle bir arkadaşlık bazen çevremizde bazen dizilerde bazen filmlerde görürüz arkadaşlığın ne demek olduğunu işte o zaman daha çok anlarız. Arkadaş dediğin dost dediğin seni sen bir şey söylemeden anlayabilen. Canını acıtacağını bilse de sana karşı her zaman dürüst olan. Seni önemseyen iyi ve kötü gününde yanı dertinde de mutlu gününde de senin yanında olan derdini dinleyen bir şey yapmasa bile bazen bir derdini biriyle paylaşmak bile insana huzur veriyor ve bunun için derdini dinleyen yanında olan mutlu gününde senin adına mutlu olan arkadaşı olmalı insanın.Bazen sana bir arkadaş tüm benliği ile senin yanın da olursa gerçekten senin arkadaşınsa ömür boyu sürecek bir arkadaşlık sunar sana. VE birçok kişi arkadaşlık şiirleri yazmasının sebebi duyduğu acıdan alır.

Aslında birçok şiir ilhamını sevgi dolu bir arkadaşlığın getirdiği sevinçten veya başarısız bir arkadaşlığın neden olduğu acıdan alır.Bunun için de arkadaşlık şiirleri ortaya çıkar. İnsanın hayatında duyduğu acılar her zaman bir şeylerin ortaya çıkmasını sağlar bu iyi veya kötü olabilir.Ancak şiirler bizim duygularımı anlatmak özellikle arkadaşlığa dair olan şiirler bir arkadaşa ne kadar ihtiyacımız olduğunu ve ya bunun hakkında ki acımızı mutluluğumuzu en iyi yansıtan durumdur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.