Arkadaşlık Programları
Başlık: Arkadaşlık Programları
Ekleme Tarihi: 2023-06-26

Mİlyonlarca kişi aşk sevgili veya arkadaş bulabilmek için flört sitelerine yada tanışma arkadaşlık sitelerine bakıyorlar. Ve insanların bu gibi sitelere bakması ile birlikte rekaket bu ortamda ki rekabet de iyice arttı. Ve bunun üzerine daha çok arkadaşlık programları çıkmaya yada bu uygulamalar çıkmaya başladı. İşte bunun için de asıl burada ki mesele bir çok arkadaşlık sitesi olması değil yada bunları yada bu programların çoğalması değil. Önemli olan bizim ne istediğimiz.

Akıllı telefonların yada bu gibi teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu gibi sosyal ağlar da hızlıca gelişti ve bu döneme ayak uydurdular. Ve bunların başında da arkadaşların birbirini beğenmesi etiketlemesi yada birbirleri ile bir sohbet başlatmak için kullanılan en iyi yöntem olacağını düşünerek arkadaşlık programları uygulamaları yada bu programlar hızlıca arttı ve her geçen gün daha da artmakta. Aslında burada sorun bunların artması değil haliyle onlar da kendi işlerini yapıyorlar. Ne kadar bize bir aracı sunsa da burada asıl nokta bizim tercihimizin hangi yönde olduğu. Dışarı doğru baktığımızda insanların evlerine kendi içlerine kapandığını görüyoruz. Bu gençinden yaşlısına kadar böyle ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar daha çok sosyal ağlara sosyal platformlara yönelmiş durumda ve buda bizi şimdiki konuya geri gönderiyor. Bu programların gelişmesini çoğalmasını aslında bir nevi de biz istiyoruz. İnsanlar bunun yerine dışarıda sosyalleşmek istese bu arkadaşlık siteleri daha az yaygın olur. Ama şimdi baktığımızda herkesin kullandığı gençinden çocuğuna yaşlısına kadar her yaş grubun bir kaç sosyal medya hesabı yada herkesin bir sosyal medya hesabı var.

İşte bunların çıkması ve bizim kendimizi bunlara bağlamamız ile birlikte bu arkadaşlık programları da daha çok yaygınlaşmaya ve çoğalmaya başladı. Ve insanlar daha çok buralarda vakit geçirmeye başladı. Aslında hepsi bir zincir konumunda ve zincirin başı da biziz ve bu durum biraz da bizim kendi içimize kapanmamız dışarıda arkadaş edineceğimize bu gibi arkadaşlık sitelerinde kendimize arkadaş edinmeye çalışmak bunların başında geliyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.