Arkadaşlık Platformu
Başlık: Arkadaşlık Platformu
Ekleme Tarihi: 2022-12-07

Arkadaşlık dendiğinde aklımıza ilk gelen bunun gibi yada daha çok sosyal medyalar gibi bir arkadaşlık platformu aklımıza ilk gelenler arasında ve bunun için de bu gibi bir arkadaşlık sitesine ilan açmak veya bulunmak artık herkesin tercih ettiği bir durum olmakta. Çünkü bu durum karşısında insanlar yalnızlıklarını gidermek arkadaşlık sitesine bakıyorlar işte ben de bunun için kendime uygun bir arkadaşlık sitesi bakmaya karar verdim.

Çünkü arkadaşlık anlamı bize yada bana göre çok önemli. Seninle aynı düşüncede olan aynı şeylerden hoşlanan bir şeye ihtiyacın olsa senin yanında olacak olan canın sıkkın olduğunda hiçbir şey söylemeden seni anlayabilen tek kişi arkadaşındır. Bazı arkadaşlıklar olur ki insanların hayatında bir ömür boyu bu arkadaşlık bozulmaz. Ve daima birbirlerine karşı saygılı birbirlerini kırmamaya özen gösteren kişiler olur. Bizim de hayatımız da olmuştur böyle arkadaşlarımız ancak bazıları bunun kıymetini bilmez ve arkadaşını kaybeder bazıları da sonraları doğru arkadaşlığını bitirir. Oysa bazı kişiler var ki sonsuza kadar arkadaş olurlar ve her zaman yanında olurlar. Asıl ihtiyacımız olan gerçekten de böyle bir arkadaşlık bazen çevremizde bazen dizilerde bazen filmlerde görürüz arkadaşlığın ne demek olduğunu işte o zaman daha çok anlarız. Arkadaşlık platformu için de bu gibi dediğim gibi kendimize uygun bir dost arkadaş bulabilme şansımız daha yüksek olur. Arkadaş dediğin dost dediğin seni sen bir şey söylemeden anlayabilen. Canını acıtacağını bilse de sana karşı her zaman dürüst olan. Seni önemseyen iyi ve kötü gününde yanı dertinde de mutlu gününde de senin yanında olan derdini dinleyen bir şey yapmasa bile bazen bir derdini biriyle paylaşmak bile insana huzur veriyor ve bunun için derdini dinleyen yanında olan mutlu gününde senin adına mutlu olan arkadaşı olmalı insanın.Bizi anlayan dinleyen iyi ve kötü günümüzde yanımızda olabilen bir arkadaşa sahip olmayı kim istemez ki değil mi işte bizi mutlu eden de bu olmalı.

Ancak ne yazık ki şu an ki günümüze baktığımızda arkadaşlık anlamı bilen ve ya bu anlama sadık çok az kişi olduğunu görebiliriz.Şimdiki arkadaşlıklar daha çok çıkar için ve birbirinin nasıl durumda oldukları için kullanıyor. Ben dışarıda herkesin sana arkadaşım diyene yada bir çok arkadaşı olan kişilerden bahsetmiyorum. Gerçek arkadaşlık sayısı çok olması değil sayısının bir önemi olmaz. Bir tane olsun ama sana gerçek bir arkadaş olsun bence önemli olan bu diye düşünüyorum. Tabi bu durumlar değişebilir.Arkadaşlık platformu ile ve bunların çoğalması ile birlikte bu gibi değerlerin bizim için daha önemli olduğunu anlamak güzel bir şey. Ben en azından kendi düşüncemi ve birazda arkadaşlık hakkında kendimi rahatlatmak düşündüklerimi bir yerde paylaşmak istediğim için buraya bunu yazmak istedim.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.