Arkadaşlık Neden Önemlidir
Başlık: Arkadaşlık Neden Önemlidir
Ekleme Tarihi: 2022-05-24

İnsanlar doğası gereği sosyal varlıklardır. Yakın olduğumuz ve değer verdiğimiz insanlarla birlikte olduğumuzda kendimiz hakkında daha iyi hissetme eğilimindeyiz. Genellikle bu durumda ruh halimiz değişebilir. Peki size bir soru sorsam sizin hayatınızda arkadaşlık neden önemlidir neden arkadaşlığa önem veririz.

İşte asıl önemli olan soru bence bu arkadaşlık neden önemlidir sorusuna olabildiğince açık ve net cevaplar almak önemlidir. Ve bir kişiye arkadaşa yakın dosta değer vermek onu sevmek her zaman yanında olmak ve aynı şekilde de o da seninle aynı düşüncelere sahip olduğunu düşünmek önemlidir. İnsanlar kendileriyle ilişki kurabileceğimiz ve bazılarını onlarda görebileceğimiz benzer düşünen insanlarla arkadaşlıklar kurmaya çalışırız. İnsanlar genellikle gerçek bir arkadaşın hakkımızda her şeyi bildiğini ve yine de bizim yanımızda olurlar ve bizi sevdiklerini söylerler Hepimizin ihtiyaç duyduğu bu tür samimi arkadaşlıklar, çünkü bunlar büyük olasılıkla ömür boyu sürecek olan arkadaşlıklar dır.Arkadaşlıklar bize dünyayla nasıl etkileşim kuracağımızı öğretir. Hayatta sahip olduğunuz arkadaşlar size hemen hemen her ilişkinin üzerine inşa edildiği temeli ve bileşenleri sağlar; tanıdıklardan, iş arkadaşlarından ve hatta evliliklerden.

Sadece arkadaşlarımızla konuşmuyoruz, onlara öğretirken onlardan da öğreniyoruz. Arkadaşlar birbirimize, sohbet etmek, başkalarıyla nasıl etkileşim kuracağımız, nasıl sevileceğimiz, güleneceğimiz ve affedileceğimiz gibi hayatlarımızda ve sosyal durumlarımızda gezinmek hakkında her şeyi öğretir. Zamanla arkadaşlar, ruh halleri ve tavırları ile alay ve imalar gibi iletişimin diğer birçok yönüyle ilgili rehberlik sağlar.Bunun için de arkadaşlık neden önemlidir sorusu bizim gerçekten cevap almamız gereken önemli bir soru diye düşünüyorum.

1 Yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.