Arkadaşlık Mektubu
Başlık: Arkadaşlık Mektubu
Ekleme Tarihi: 2022-12-22

Arkadaşlık arkadaşın olması seninle aynı duyguları hisseden seni önemseyen karşılıklı birbirinize değer verdiğinizi birbirinizi önemsediğiniz bir durumdur. Ancak arkadaşlık anlamı bilen yada bunun anlamını anlayan bir çok kişi olduğunu düşünmüyorum. Oysa gerçek arkadaşlık bizi biz yapan değerdir diye düşünüyorum. Ve eski arkadaşlıklar ve eski alışkanlıkların hepsi eskide kaldı adı üstünde artık çağ değişiyor ve insanlar arkadaşlarına eskiden mektup ile birbirine güzel sözler yada arkadaşını mutlu etmek önemsediğini göstermek için eskiden bu gibi mektuplar gönderilirdi ve özenle yazılır seçilir idi. Ancak şimdi baktığımızda arkadaşlık mektubu çok kalmamış gibi gözüküyor. Tabi çağa ayak uydurmak gerek doğru ancak bunu da eskiden olan arkadaşlığı da hatırlamak veya hatırlatmak bizim elimizde.

Çünkü arkadaşlık anlamı bize yada bana göre çok önemli. Seninle aynı düşüncede olan aynı şeylerden hoşlanan bir şeye ihtiyacın olsa senin yanında olacak olan canın sıkkın olduğunda hiçbir şey söylemeden seni anlayabilen tek kişi arkadaşındır. Bazı arkadaşlıklar olur ki insanların hayatında bir ömür boyu bu arkadaşlık bozulmaz. Ve daima birbirlerine karşı saygılı birbirlerini kırmamaya özen gösteren kişiler olur. Bizim de hayatımız da olmuştur böyle arkadaşlarımız ancak bazıları bunun kıymetini bilmez ve arkadaşını kaybeder bazıları da sonraları doğru arkadaşlığını bitirir. Oysa bazı kişiler var ki sonsuza kadar arkadaş olurlar ve her zaman yanında olurlar.Arkadaşlıklar eskiden birbirine güzel yazılmış özenle yazılmış ve seçilmiş kalpli süslü kokulu mektuplara yazılar yazardık arkadaşlarımızı dostlarımızı ne kadar çok sevdiğimizi dostluğun arkadaşlığın bizim için ne kadar önemli olduğunu gösteren sözler yazardık. Ancak baktığımda şimdi ne öyle arkadaşlıklar var ne de mektuplar var. Tabi artık sosyal medyalar var ve onların aracılığı ile kutluyoruz yada arkadaşlarımızı hatırlıyoruz ama bunun yerini arkadaşlık mektubu yerini asla alamaz bana göre. Asıl ihtiyacımız olan gerçekten de böyle bir arkadaşlık bazen çevremizde bazen dizilerde bazen filmlerde görürüz arkadaşlığın ne demek olduğunu işte o zaman daha çok anlarız. Arkadaş dediğin dost dediğin seni sen bir şey söylemeden anlayabilen. Canını acıtacağını bilse de sana karşı her zaman dürüst olan. Seni önemseyen iyi ve kötü gününde yanı dertinde de mutlu gününde de senin yanında olan derdini dinleyen bir şey yapmasa bile bazen bir derdini biriyle paylaşmak bile insana huzur veriyor ve bunun için derdini dinleyen yanında olan mutlu gününde senin adına mutlu olan arkadaşı olmalı insanın.

Ancak ne yazık ki şu an ki günümüze baktığımızda arkadaşlık anlamı bilen ve ya bu anlama sadık çok az kişi olduğunu görebiliriz.Şimdiki arkadaşlıklar daha çok çıkar için ve birbirinin nasıl durumda oldukları için kullanıyor. Ben dışarıda herkesin sana arkadaşım diyene yada bir çok arkadaşı olan kişilerden bahsetmiyorum. Gerçek arkadaşlık sayısı çok olması değil sayısının bir önemi olmaz. Bir tane olsun ama sana gerçek bir arkadaş olsun bence önemli olan bu diye düşünüyorum.Bunun için de hem arkadaşlık kurabileceğim hem de benimle eskisi gibi arkadaşlık mektubu hakkında konuşacak ve mektuplaşa bileceğim bir arkadaş aradığım için bu ilanı açmak istedim. Tabi bu durumlar değişebilir. Ben en azından kendi düşüncemi ve birazda arkadaşlık hakkında kendimi rahatlatmak düşündüklerimi bir yerde paylaşmak istediğim için buraya bunu yazmak istedim.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.