Arkadaşlık Lambası
Başlık: Arkadaşlık Lambası
Ekleme Tarihi: 2023-01-05

Arkadaşlık arkadaşın olması seninle aynı duyguları hisseden seni önemseyen karşılıklı birbirinize değer verdiğinizi birbirinizi önemsediğiniz bir durumdur. Arkadaşlık lambası da arkadaşlığın ne kadar uzu sürdüğünü gösterir bence. Ancak arkadaşlık anlamı bilen yada bunun anlamını anlayan bir çok kişi olduğunu düşünmüyorum. Oysa gerçek arkadaşlık bizi biz yapan değerdir diye düşünüyorum.

Çünkü arkadaşlık anlamı bize yada bana göre çok önemli. Seninle aynı düşüncede olan aynı şeylerden hoşlanan bir şeye ihtiyacın olsa senin yanında olacak olan canın sıkkın olduğunda hiçbir şey söylemeden seni anlayabilen tek kişi arkadaşındır. Bazı arkadaşlıklar olur ki insanların hayatında bir ömür boyu bu arkadaşlık bozulmaz. Ve daima birbirlerine karşı saygılı birbirlerini kırmamaya özen gösteren kişiler olur. Bizim de hayatımız da olmuştur böyle arkadaşlarımız ancak bazıları bunun kıymetini bilmez ve arkadaşını kaybeder bazıları da sonraları doğru arkadaşlığını bitirir. Oysa bazı kişiler var ki sonsuza kadar arkadaş olurlar ve her zaman yanında olurlar. arkadaşlık lambası bizim için ve arkadaşlığımızın bir göstergesi için önemli olur. Bir tabir olsa da bu ışık sonsuza kadar yandığı sürece arkadaşım olursun. İşte asıl ihtiyacımız olan gerçekten de böyle bir arkadaşlık bazen çevremizde bazen dizilerde bazen filmlerde görürüz arkadaşlığın ne demek olduğunu işte o zaman daha çok anlarız. Arkadaş dediğin dost dediğin seni sen bir şey söylemeden anlayabilen. Canını acıtacağını bilse de sana karşı her zaman dürüst olan. Seni önemseyen iyi ve kötü gününde yanı dertinde de mutlu gününde de senin yanında olan derdini dinleyen bir şey yapmasa bile bazen bir derdini biriyle paylaşmak bile insana huzur veriyor ve bunun için derdini dinleyen yanında olan mutlu gününde senin adına mutlu olan arkadaşı olmalı insanın.

Ancak ne yazık ki şu an ki günümüze baktığımızda arkadaşlık anlamı bilen ve ya bu anlama sadık çok az kişi olduğunu görebiliriz.Şimdiki arkadaşlıklar daha çok çıkar için ve birbirinin nasıl durumda oldukları için kullanıyor. Ben dışarıda herkesin sana arkadaşım diyene yada bir çok arkadaşı olan kişilerden bahsetmiyorum. Gerçek arkadaşlık sayısı çok olması değil sayısının bir önemi olmaz. Bir tane olsun ama sana gerçek bir arkadaş olsun bence önemli olan bu diye düşünüyorum ve arkadaşlık lambası ile arkadaşlığın anlamı olabilmeli. Tabi bu durumlar değişebilir. Ben en azından kendi düşüncemi ve birazda arkadaşlık hakkında kendimi rahatlatmak düşündüklerimi bir yerde paylaşmak istediğim için buraya bunu yazmak istedim.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.