Arkadaşlık Kuramama Nedenleri
Başlık: Arkadaşlık Kuramama Nedenleri
Ekleme Tarihi: 2023-01-11

Arkadaşlık kurmak gerçekten zor bir ilişki olur. Bazı kişiler kolay bir arkadaşlık kurar iken bazı kişiler zor bir arkadaşlık kurar. Ve arkadaşlık ilişkilerine başlayamazlar. Çünkü onlar için zordur böyle bir ilişki kurmak işte bu nedenden dolayı da arkadaşlık kuramama nedenleri bakmak gerekir. Bir kişi neden arkadaşlık kuramıyor yada kurmakta zorlanıyor.

Sebebi ise arkadaşlık gerçekten zor bir ilişki gerçekten emek ve çaba sarf etmek gerekir. Peki arkadaşlık kuramam ilişkisi neden olur. Neden arkadaşlık kuramayız. İşte nedenlerinden yada arkadaşlık kuramama nedenleri arasında bence karşımıza çıkan en büyük sorun çekingenlik kabul görmemek yada içine kapanık utanma insanlarla rahat iletişim kuramam gibi bir sürü nedenler sayabiliriz. İşte bizim için en büyük nedenler arasında da bu olur. Bizim için neden bu şekilde olduğunu neden arkadaşlık ilişkisini rahat kuramadığımızı neden bu gibi sorunlar karşısında kendimiz olamadığımızı açıklama sanşı olabilir. İşte bizim için de en büyük sorunlar arasında bu sorun ele alınıyor. Bizim için neden bu sorunu elimizden geldiğince ele almak ve bununla yüzleşmek gerekir bana göre. Çünkü sosyalleşmek iletişim kurmak gerekir.VE arkadaşlıklar için de bu böyledir.İletişim kurmak elimizden geldiğince bu sorunlar karşısında kendimizi iletişim kurmaya zorlamalıyız. Çünkü arkadaşlığın temeli iletişim kurmaya dayanır bu günlük hayatımızda da bu şekildedir.

Bizim için arkadaşlık bu ilişkilere dayanır işte bunun ,için de arkadaşlık kuramama nedenleri bakmak ve bunları kendi içimizde aşmak gerekir. Neden kuramıyoruz kimilerinde güven sorunu olur kimilerin de kıskançlık olur kimisi içine kapanıktır ve arkadaş edinmekte bazı zorluklar yaşar işte bu sorunları tek tek ele almak ve buna göre bu sorunların üstesinden gelmek ve kendimize göre bir arkadaş bulabileceğimizi hatırlatmak gerekir. Dostluklar arkadaşlıklar zaman ister ve gerçekten zor bulunur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.