Arkadaşlık Kitapları
Başlık: Arkadaşlık Kitapları
Ekleme Tarihi: 2023-01-15

İyi bir kitabın iyi bir arkadaş olduğunu söylüyorlar, ama daha da iyisi en iyi arkadaşlar hakkında bir kitap okumaktır.İyi arkadaşlar, aşağı indiğimizde bizi yukarı kaldırabilir, düşündüğümüzden daha iyi olmaya itebilir ve hayatlarımızı sayısız şekilde şekillendirebilir. Arkadaşlıkla ilgili bu kitaplarda, yani arkadaşlık kitapları içinde seçtiğim kitaplar içinde yakın arkadaşlığın hem iyi hem de kötü için hayatları nasıl değiştirebileceğini kendiniz göreceksiniz.

arkadaşlık kitapları arasında seçtiğim en iyi ve ya en azından benim ilgimi çekenleri sizinle paylaşmak istedim. Kadın arkadaşlığı hakkında birçok kitapla yetişkinlere yönelik olsa da, seçimlerim arasında bazı genç yetişkinler ve çocukların seçtikleri de bulacaksınız.Ne mutlu ki, dostluğu ve sahip olduğu gücü öne ve merkeze koyan bazı güzel romanlar var. Ancak özelikle çocuklarımıza arkadaşlığın ne kadar kıymetli olduğunu öğretmeliyiz. Çünkü arkadaşlık gerçek arkadaşlık dostluk zamana dayalı olur. Ve zaman ne kadar geçerse arada ki bağ da o kadar kuvvetlenir. İşte bunun için de Çocuklar için arkadaşlık, aynı zamanda heyecan verici ve zor olan bir şeydir. Çoğu çocuk başkalarıyla oynamayı sever, ancak bazıları paylaşımda sorun yaşayabilir. Bazı çocuklar doğal olarak naziktir ve diğerleri sorun yaşar. Bazı çocuklar kendileri ve diğerleri için hiçbir sorun yaşamadan ayağa kalkabilirken, diğerleri bunu garip bulabilir. Bazı çocuklar doğaları gereği dışa dönüktür ve diğerleri utangaç olma eğilimindedir. Arkadaşlığın birçok yönü vardır ve her zaman herkese kolay gelmez.

İşte biz küçükken de bu sorunlarla başa çıkmaya çalıştık kaç kişimizin çocukluktan itibaren gerçek bir dostu arkadaşı var ki. En azından ben bu sorunlarla çok başa çıktım o yüzden ilk başta çocukluktan başlamak gerek bunun için de çocuklarımıza yada gençlerimize arkadaşlığın ne kadar önemli olduğunu gösteren veya öğreten arkadaşlık kitapları sunmalıyız ki bu şekilde en azından kitaplarda bile bizi arkadaşlığın dostluğun ne kadar güzel olduğunu gösteren kitaplar var ve hayatımızda bu kitaplara yer vermeliyiz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.