Arkadaşlık İle İlgili Şiirler
Başlık: Arkadaşlık İle İlgili Şiirler
Ekleme Tarihi: 2023-01-31

Arkadaşlık, hayatın en büyük hazinelerinden biridir. Sadık arkadaşlar, siz aşağıdayken sizi güldürmek için her zaman oradadırlar, hatalardan kaçınmanıza yardımcı olmaktan korkmazlar ve en iyi çıkarınızı kollarlar. Bu tür bir arkadaş bulmak zor olabilir, ancak size ömür boyu sürecek bir arkadaşlık sunarlar.Arkadaşlık ile ilgili şiirler de bunu anlatan en güzel yollardan birisidir bana göre.

Diğer arkadaşlar pek sevgi dolu olmayabilir. İhanetle bozulan bir dostluğun neden olduğu acının üstesinden gelmek kolay değildir. Aslında birçok şiir ilhamını sevgi dolu bir arkadaşlığın getirdiği sevinçten veya başarısız bir arkadaşlığın neden olduğu acıdan alır. Kalplerin tutulması gerekiyor, öfke konuşmaya çağırıyor, keder paylaşımı ateşliyor ve bu yıl hiçbirimiz değişmeden ayrılmıyor. Tüm bunlar, uzanmadan ve bir ele dokunmadan, bir omzuna sarılmadan veya kederli bir yüzden bir yırtığı silemeden.Öyleyse aradaki boşluğu nasıl birleştirirsiniz? Bir araya gelmeden birlikteliği nasıl kutlarsınız? Şiir okumaya ve yazmaya yöneliyorum . Uzun mesafeli arkadaşlarımla fiziksel bir topluluk içinde olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırlamama yardımcı oluyor . Yalnızlık çağırdığında şiirde teselli arıyorum ve bu ağır yıl boyunca her kıtanın beni umutla beslemesine izin veriyorum. Özelikle de arkadaşlık ile ilgili şiirler benim bütün acımı tesellimin dertlerimi aktarabildiğim bir yer olup çıkıyor karşıma.

Mutlu olduğumda mutluluğumu büyütüyorsun; Ne zaman üzülsem yaralı kalbimi iyileştirmeye yardım ediyorsun benim için her zaman yanımda oldun ve gerçek bir arkadaşın olması gerektiği gibi oldun bana seni her zaman hatırlayacağım şu an uzakta olsak birbirimize ama her zaman bir kalbimde olacağını biliyorum. Ve dostluğunu arkadaşlığını hiçbir şeye değişmeyeceğimi bilmen gerekir. İşte ben bu kısaca şiir gibi duygularımı düşüncelerimi en güzel bu arkadaşlık ile ilgili şiirler okuyarak veya yazarak en azından kendimi rahatlatıyorum. Ve gerçekten insanı rahatlatan bir duygu bu duygu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.