Arkadaşlık Hediyeleri
Başlık: Arkadaşlık Hediyeleri
Ekleme Tarihi: 2023-09-05

Arkadaşlık demek seninle aynı duyguları hissetsen her zaman senin yanında olan seni anlayan dinleyen yanında olmaktan mutluluk duyacağın bir arkadaş demektir. Arkadaş demek bu hayatta yalnız olmadığın anlamına gelir. Çünkü seni anlayan her anın da yanında olan bir dostun olduğu anlamına gelir. En güzeli de arkadaşlık hediyeleri senin için değerli olan senin her zaman yanında olan dostuna arkadaşına hediye vermek küçük yada büyük hiç bir önemi olmaz. İşte bu arkadaşlığın veya dostluğu en güzel anlatan ise küçük bir söz bile arkadaşlığı dostluğu en güzel anlatan sözlerdir.

Çünkü bir söz bize arkadaşlığın veya dostluğun ne kadar güzel bir şey olduğunu söyleyebilir. Bir arkadaşın olmasa bile arkadaşlık hediyeleri alınca insanın içine güzel bir mutluluk duyar çünkü bilir ki bir arkadaşın olmasının ne demek olduğunu. Yalnız olmadığın başın ne zaman sıkışsa yanında olacak bir arkadaşın olduğunu bilir işte bunun için de bu sözler bize aslında bir arkadaşlığın dostluğun nasıl olması gerektiğini anlatır. Arkadaşlık dostluk bu hayatta çok nadir sahip olduğun şeylerden biridir tıpkı aşk gibi çok nadir karşımıza çıkar gerçek aşklar gerçek dostluklar o zamanda onun kıymetini bilmeli ve ona göre ona sahip çıkmalıyız. Arkadaşlık demek seni sen olduğun için seven seni mutlu ve kötü gününde de yanın da olan ağlayacak bir omuza ihtiyaç duyduğunda yanın da olacak kapısını her zaman sana açabilecek, küsecek diye korkun olmadığı her şeyi söyleyebildiğin arkadaş demektir. Düştüğünde seni kaldıracak olan da ailen ve arkadaşın dostundur. İşte arkadaşlık dostluk böyle bir şey bana göre. Hiç sahip olmadığım arkadaşlık bana göre bu şekilde olmalı. Ancak ne yazık ki bu şekilde bir arkadaşlık bulamadım hem kendi çıkarını kendini önce düşünen hem senden bir beklenti içine giren arkadaşlıklar oldu ve bende artık bu durumdan oldukça sıkıldım.

Ancak belli mi olur belki bir gün benim de gerçekten yanımda olacak çıkar veya başka bir amaç için değil de sırf ben olduğum için benim yanımda olacak beni anlayan üzüntümü mutluluğumu paylaşabildiğim bir dostum olur. Arkadaşlığı dostluğu anlamak için yaşamak değil yetmiyor onu anlayabilmek için arkadaşlık hediyeleri bile arkadaşlığın dostluğun nasıl olması gerektiğini anlatır bize.Ve o arkadaşlarımızı yada dostumuzu küçük bir hediye yada söz bile onu o kadar mutlu eder ki. Çünkü anlar bizim için değerli olduğunu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.