Arkadaşlık Hakkında Sözler
Başlık: Arkadaşlık Hakkında Sözler
Ekleme Tarihi: 2023-02-09

Arkadaşlık bu hayatta ki en mucivevi duygulardan birisidir. Bir arkadaşa dosta sahip olduğun zaman gerçekten bu büyük bir armağandır. Çünkü arkadaşlık dostluk gerçekten bizim için çok önemli ve değerli duygulardan birisidir. Düşünsenize yalnız olmak arkadaşa sahip olmadığınızı düşünmek ne kadar kötü bir durum ve ne kadar kendini yalnız hissettiğin bir durum olur. İşte bu nedenden dolayı bende arkadaşlık hakkında sözler bakmak istedim.

Ancak bu arkadaşlık hakkında sözler bizim için önemli olsa da aslında arkadaşlığı anlatan sözler olsa da asıl arkadaşlığı bu sözlerden değil de yada bir yerde okuyarak öğrenemeyiz. Arkadaşlığı yaşayarak bu güzel duyguyu yaşayarak yalnız olmadığımızı öğrenebiliriz. Sonuçta arkadaşlık gerçekten güzel ve önemli bir duygu. Dostluk arkadaşlık değerlidir. Ve bu değere sahip çıkmak bu değeri korumak da bir o kadar bizim elimizde. Bazen kızarız bazen üzülürüz bazen mutlu oluruz bazen sadece sevinçimizi paylaşabileceğimiz bir kişi isteriz işte o zamanlar da arkadaşımız dostumuz bizim yanımızda olur. Ve çevremize baktığımızda eskisi gibi arkadaşlığın dostluğun değerini bilen çok kişi yok gibi görünüyor. Bunun nedeni de bence insanların birbirini çekemezliği ve kıskançlık oysa arkadaşlık arasında kıskançlık yada herhangi bir şey olmaz. Çünkü seni anlayan dinleyen her zaman yanında olacağın tek bir kişi ailenden eşinden sonra yanında olacak kişi dostun olur. Senin sırdaşın hiç olmayan kız kardeşin olurlar. Ailemize bile anlatamadığımız sırları sıkıntıları arkadaşlarımıza dostlarımıza anlatırız. Çünkü biliriz ki seni hiçbir zaman yalnız bırakmayacak olan ve her zaman senin yanında olacağını biliriz.

İşte bunu anlayabilmek özellikle arkadaşlığı dostluğu anlayabilmek için arkadaşlık hakkında sözler biraz olsun kendimize sormalıyız. Aslında bu sözlerle arkadaşlığı anlamak mümkün değil. Ama yine de bir tutam olsun dostluğun gerçek arkadaşlığın ne kadar önemli olduğunu ne kadar kıymetli olduğunu ve bizim için ne kadar büyük bir armağan olduğunu anlayabiliriz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.