Arkadaşlık Günü
Başlık: Arkadaşlık Günü
Ekleme Tarihi: 2022-10-05

Bazı ülkelerde daha önceden de kutlansa arkadaşlık günü daha sonradan tüm dünyada herkes tarafından kutlanan bir gün haline gelen arkadaşlık günü bizim için arkadaşlarımızla arkadaşlığımız için önemli olan arkadaşlığın dostluğun bizim için daha önemli olduğunu daha kıymetli olduğunu gösteren bir gündür.

Dünyanın her yerinden arkadaşların birbirlerini takdir ettikleri ve size neden en iyi arkadaşınız olduklarını hatırlattıkları yılın günü. İster bir kart göndermek, ister bir metin mesajı üzerinden çekim yapmak, ister Facebook’ta bir fotoğraf kolajı oluşturmak veya gidip onları şahsen görmek isteyin, herkesin arkadaşlık günü kutlamanın bir yolu var. Herkes istediği şekilde istediği gibi arkadaşının bu özel gününü kutlamak arkadaşlığınızın dostluğunuzun bir simgesi olarak kutlamak ister. Bunun için dünya çapında kutlanan bu özel günde ben de beni anlayan iyi günümde ve kötü günümde de yanımda olan arkadaşlığın dostluğun simgesini değerini kıymetini bilen bir arkadaş bulmak istiyorum. Aslında ne kadar bu özel gün olsa da şimdilki dostluklar arkadaşlıklar eskisi gibi değil. Tabi öyle olan eskisinden daha iyi bir arkadaşa dosta sahip olan kişiler var onlar sadece şanslı olan kişiler diye düşünüyorum. Çünkü her zaman yanın da olan her durumda her koşulda arkadaşından vazgeçmeyen arkadaşları var. Ancak olmayan çoğu kişi arkadaş bulabilmek arkadaş edinmek eskisi gibi kolay olmadığını düşünüyorum. Özelikle çıkarsız sadece kendisini düşünen bir arkadaş bulmak istemeyeceğinizden dolayı bizi anlayan bizi dinleyen birbirimize destek olan her zaman her koşulda yanında olan bir arkadaş bulmak isteriz.

Arkadaşlarımızla ortak bir paylaşımı olması ve ortak bir an yaratmak için arkadaşlık günü bence çok güzel ve arkadaşların birbirinin daha iyi tanıması ve birbirine ne kadar kıymet verdiklerini ne kadar önemsediklerini ortaya çıkaran özel bir gündür. İnsanların bu günde arkadaşları ile bazı etkinlikle yapar yada planlamalar yaparak birlikte vakit geçirirler ve güzel dostlukların oluşması için daha fazla ve uzun bir arkadaşlığa sahip olmamızı ve daha yakın bir arkadaşlığa sahip olmanın ve bu gün sayesinde onların bizim için ne kadar önemli ne kadar kıymetli ne kadar değerli olduklarını göstermek için bir fırsat olduğunun düşünüyorum.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.