Arkadaşlık Günü Sözleri
Başlık: Arkadaşlık Günü Sözleri
Ekleme Tarihi: 2023-02-15

Arkadaşlık arkadaşın olması seninle aynı duyguları hisseden seni önemseyen karşılıklı birbirinize değer verdiğinizi birbirnizi önemsediğiniz bir durumdur. Ancak arkadaşlık anlamı bilen yada bunun anlamını anlayan bir çok kişi olduğunu düşünmüyorum. Oysa gerçek arkadaşlık bizi biz yapan değerdir diye düşünüyorum. Arkadaşlık dostluk adı gibi kendisini yaşamak da harika bir duygu. Ne güzel bu hayatta seni anlayan dinleyen senin her zaman yanında olan seni anlayabilen sen bir şey söylemeden üzüntünü derdini anlayan bir arkadaşın olması ne güzel bir durum. Aslında bu durumu en iyi anlatan şey de arkadaşlık günü sözleri oluyor bence. Bir arkadaşın sizin için ne kadar kıymetli olduğunu ne kadar önemli olduğunu gösterir bize.

Çünkü arkadaşlık anlamı bize yada bana göre çok önemli. Seninle aynı düşüncede olan aynı şeylerden hoşlanan bir şeye ihtiyacın olsa senin yanında olacak olan canın sıkkın olduğunda hiçbir şey söylemeden seni anlayabilen tek kişi arkadaşındır. Bazı arkadaşlıklar olur ki insanların hayatında bir ömür boyu bu arkadaşlık bozulmaz. Ve daima birbirlerine karşı saygılı birbirlerini kırmamaya özen gösteren kişiler olur. Arkadaşlık günü sözleri de bizim için tam olarak arkadaşlığın ve ya bu dostluğun ne kadar önemli olduğunu gösteren özel günlerden birisidir ve bu sözler de aynı şekilde.Bizim de hayatımız da olmuştur böyle arkadaşlarımız ancak bazıları bunun kıymetini bilmez ve arkadaşını kaybeder bazıları da sonraları doğru arkadaşlığını bitirir. Oysa bazı kişiler var ki sonsuza kadar arkadaş olurlar ve her zaman yanında olurlar. Asıl ihtiyacımız olan gerçekten de böyle bir arkadaşlık bazen çevremizde bazen dizilerde bazen filmlerde görürüz arkadaşlığın ne demek olduğunu işte o zaman daha çok anlarız. Arkadaş dediğin dost dediğin seni sen bir şey söylemeden anlayabilen. Canını acıtacağını bilse de sana karşı her zaman dürüst olan. Seni önemseyen iyi ve kötü gününde yanı dertinde de mutlu gününde de senin yanında olan derdini dinleyen bir şey yapmasa bile bazen bir derdini biriyle paylaşmak bile insana huzur veriyor ve bunun için derdini dinleyen yanında olan mutlu gününde senin adına mutlu olan arkadaşı olmalı insanın.

Ancak ne yazık ki şu an ki günümüze baktığımızda arkadaşlık anlamı bilen ve ya bu anlama sadık çok az kişi olduğunu görebiliriz.Şimdiki arkadaşlıklar daha çok çıkar için ve birbirinin nasıl durumda oldukları için kullanıyor. Ben dışarıda herkesin sana arkadaşım diyene yada bir çok arkadaşı olan kişilerden bahsetmiyorum. Gerçek arkadaşlık sayısı çok olması değil sayısının bir önemi olmaz. Bir tane olsun ama sana gerçek bir arkadaş olsun bence önemli olan bu diye düşünüyorum. Tabi bu durumlar değişebilir. Arkadaşlık günü sözleri gerçekten bize arkadaşlığın dostluğun ne kadar önemli olduğunu gösteren sözler ve özel günlerden birisidir diye düşünüyorum. Sonuçta arkadaşlık gerçekten çok nadir bulunan bir hazine gibidir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.