Arkadaşlık Eş Anlamlısı
Başlık: Arkadaşlık Eş Anlamlısı
Ekleme Tarihi: 2023-02-28

Arkadaşlık bence çok önemli. Özellikle hayatımızda ki her şeyden daha önemlidir. Arkadaşlık dediğin zaman hayatında ki en değerli kişi aklına gelir. Arkadaşlık o kadar kıymetli ki bu hayatta ki en büyük hazinelerden biridir. Ancak bir de baktığımızda arkadaşlığı tarif etmek arkadaşlığı anlatmak için bazen kelimeler bulamayız işte tam olarak da bunun için arkadaşlık eş anlamlısı kelimeler yada cümleler arkadaşlığı anlatmak da yada ifade etmek de bize yardım eder.

Arkadaşlık dostluk yada sana en yakın olan kişidir. Arkadaş dediğimizde bizi anlayan dinleyen bütün sıkıntılarımızda yüzümüzü güldürmeye çalışan zor zamanımızda yanımızda olan bizi anlayan sözlere ihtiyaç duymadığımız yanında iken sözlerin bir anlam ifade etmediği seni gözlerine bakarak ne düşündüğünü ne hissettiğini anlayan yakın arkadaşlardan olan dostun arkadaşındır.İşte bu gibi duygularımızı ifade eder iken özellikle arkadaşlarımıza arkadaşlık eş anlamlısı için kelimelere bakar ve ya buna ihtiyaç duyarız. Arkadaşlık demek zaten iyi günde de zor zamanında da yanında olan kişi demek değil midir. Arkadaşın senin en yakın sırdaşındır aynı zamanda. Aslına bakarsak arkadaşlık kelimelerle anlatılmayacak kadar güzel bir duygudur. Arkadaşlık gerçekten müthiş bir duygudur. İnsanın yalnız olmadığını hatalarında veya yanlışlarında bile yanında olacak her zaman onu destekleyecek yanında olacak bir arkadaşa sahip olduğunu bilmesi güzel bir duygudur. Arkadaşlık en büyük hazinedir bize sunulan. Ve bazen bunu anlayabilmek için yada arkadaşımıza ona olan sevgimizi gösterebilmek için sadece bir kaç kelime bile yeterli olabilir yada arkadaşlık hakkında şiir ile bir kaç kısa cümle bile arkadaşlığımız için yeterli olabilir. Ama peki arkadaşlığı bu şekilde anlayabilir miyiz. Bence hayır arkadaşlığı anlayabilmek için gerçekten arada özel bir bağın olması gerekir. Düştüğünde seni kaldıran ağlayacak bir omuza ihtiyaç duyduğunda yanında olacak seni kötü günlerinde bile yanında olup güldürebilen zor zamanlarında destek olan ve anlayabilen arkadaştır. Arkadaşlık sadece iyi günde yanında olmak değildir. Zor zamanlarında yada düştüğün zamanlarda bile yanında olmaktır.

Arkadaşlığı dostluğu anlatmak için kelimeler bile yetersiz kalabilir. Ama bilin ki bu dünyada ki en büyük hazinedir arkadaşlık.Ne derler arkadaş dediğin dost dediğin zor zamanında belli olur. Zaten en çok da o zamanlar ihtiyaç duymaz mıyız arkadaşlığa birisinin dostluğuna işte o yüzden de arkadaşlık eş anlamlısı bizim arkadaşımıza ifade ettiğimiz kelimeler yada cümleler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.