Arkadaşlık Dostluk
Başlık: Arkadaşlık Dostluk
Ekleme Tarihi: 2023-04-16

Bir arkadaşın olması seni anlayan dinleyen senin her zaman yanında olacağını bildiğin bir arkadaşın olması gerçekten çok güzel bir duygu. Ve bir kişinin arkadaşlık dostluk gibi kavramları bilmesi ve karşısında ki insana değer vermesi gerçekten güzel ve önemli bir şey diye düşünüyorum.

Ancak bazen özellikle artık günümüzde bu arkadaşlık dostluk kavramlarını pek bilmeyen veya pek önemsemeyen kişiler de mevcut. Tabi bu benim düşünceme göre. Ve etrafımda gördüğüme göre bu şekilde oysa eskiden arkadaşlık yada dostluk bu şekilde değildi. Arkadaşlar dostlar birbirine karşı saygı duyar birbirlerini kırmamaya özen gösterirler. Ve iyi veya mutlu yada kötü anlarında bile yanlarında olurlardır. Oysa şimdi bakıyorum etrafıma dostluklar olsun arkadaşlıklar olsun yada ilişkiler olsun hem çıkar işine dayanmış hem sahte olmuş en azından benim gördüğüm bu şekilde. Tabi eskiden olduğu gibi arkadaşlığın anlamını bilen zor zamanın da yanında olan dostluk anlamını bilen ve çok yakın arkadaşları dostları olduğunu gördüğümüz kişiler de var etrafımızda bunlar için diyeceğim pek bir şey yok. Çünkü zaten onların arkadaşlığı dostluğu bozulmamış ise onlar karşılıklı iki tarafta bunun ne kadar önemli olduğunu bunun ne kadar kıymetli olduğunu biliyorlar demektir.

Ancak bu eskiden gördüğümüz arkadaşlık dostluk kadar yaygın değil. Daha çok nadir çıkmakta karşımıza. Oysa eskiden daha çok karşımıza çıkmakta olan insanların birbirlerine karşı saygı duyuyor olduğunu ve birbirlerini önemsiyor olduklarını görüyoruz. Ve bunun için de bu ilanı açmak ve biraz kendi düşüncelerimi ve bu konuda ki düşüncelerimi söylemek istedim.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.