Arkadaşlık Dostluk İle İlgili Sözler
Başlık: Arkadaşlık Dostluk İle İlgili Sözler
Ekleme Tarihi: 2023-04-13

Arkadaşlık dostluk gibi kavramlar bizim için çok önemli. Bu hayatta her şeye sahip olabiliriz. Ama bir dosta sahip olmak yakın bir arkadaşa sahip olmak hele bu zamanda çok zor. Çünkü çıkarsız seni sen olduğun için seven ve bu yüzden yanın da olmak isteyen insanlar yada arkadaş dost bulmak gerçekten zor. Bunun için de ben de arkadaşlık dostluk ile ilgili sözler paylaşmak istedim.

Dostluk insanlar için özellikle bizim veya yalnız olan kişiler için çok önemli bir kavramdır. Bazı dostluklar arkadaşlıklar vardır ki aileden akrabalarından daha samimi daha yakın bir arkadaşlık kurman mümkün. Ve o zaman işte hiç bir zaman yalnız olmayacağını ne koşulda olursa olsun her zaman senin yanında olacağını bildiğin bir arkadaşın dostun var. Ve ona sımsıkı tutunmak her zaman yanında olduğunu bilmek hissetmek gerçekten önemli duygulardır. Dost dediğin seni her koşulda destekleyen senin adına söylenen sözler de iyi veya kötü seni savunan hata yanlış yapsan dahi bunu sana acıkça söyleyebilen sen bir şey söylemeden seni anlayabilen üzüntünde yada kötü bir gününde sen çağırmadan senin yanında olan mutluluğunu kıskanmayan aksine sen mutlu oldukça o da mutlu olan, kapısını her zaman sana açan başın bir şeye sıkışsa seni anlayan ve saat kaç olursa olsun sen çağırdığın zaman gelen seni sen olduğun için seven ve kıymetini bilen bir arkadaş dost bulmak gerçekten zor. Tabi bunlara sahip olan ve aralarında böyle samimiyet olan kişiler uzun zaman boyunca dost olarak kalabiliyorlar. Ve dostluğun arkadaşlığın ne demek olduğunu insanın ihtiyacı olduğunu en çok o kişiler bilir. Bazen de öyle dostluklar arkadaşlıklar görürüz ki senin mutluluğunu kıskanan kendi çıkarı için senin yanında olan ve zoru gördüğü zaman yanında olmayan kişiler de var. O zaman o kişilerin gerçek yönlerini görürler. İşte o zaman arkadaşlık dostluk ile ilgili sözler senin için çok şey ifade edebilir.

Başka bir durumda insanlar ancak üzüldüklerinde yada dostundan arkadaşından beklediği şeyi göremeyince arkadaşlık dostluk ile ilgili sözler paylaşırlar. Tabi bazende arkadaşlığını dostluğunu herkese göstermek istediği zaman da bu gibi sözler paylaşarak ne kadar iyi bir dosta sahip olduğunu göstermek ister. Ama sonuç ne olursa olsun her zaman insanın bir dosta arkadaşa ihtiyacı vardır. Yanın da rahat olacağı başkası gibi davranmayacağı yapmacık olmayan kişilere ihtiyacı vardır.

1 Yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.