Arkadaşlık Cesareti
Başlık: Arkadaşlık Cesareti
Ekleme Tarihi: 2023-04-07

Arkadaşlık üzerine yada bir arkadaşlık kurmak için bazen bir şeylerden ödün vermek yada arkadaşını yanın da olmasını istediğin zaman sende onun yanında olmak zor durumlar da yada iyi gününde yanında olmak için çaba göstermelisin. Arkadaşından bir şeyler görmek veya anlamak için emek harcamak önemli. Bunun için de arkadaşlık cesareti bilmek veya bazen cesaret göstermek önemli diye düşünüyorum.

Bazen bu konuda bilmediğimiz yada anlamadığımız zaman özellikle arkadaşlarımızı kaybetme yada dostlarımızı yakın olduğumuz arkadaşımızı kaybetmeye başlarız.Tabi burada önemli olan arkadaşlık cesareti değil aslında konu arkadaşlığımızı dostumuzu yada birisiyle arkadaş dost olmak ve uzun süreli bir arkadaşlık kurmayı düşünüyorsak veya istiyorsak bazı şeyler yapmamız gerek ve sadece tek taraftan beklememek gerek diye düşünüyorum. Çünkü o zaman bu arkadaşlık olmuyor. Tek taraflı tek tarafın uğraştığı bir durum oluyor. Ancak bunun yerine iki tarafında arkadaşlık dostluk için yaptığı şeyler yada durumlar olsa işte o arkadaşlık uzun zaman devam eder. Ancak biraz bencil olduğumuzdan dolayı hem kendimizi düşünmek ve hem bizi düşünmesini isteriz ancak dediğim gibi bu biraz bencil bir durum olur diye düşünüyorum aksine iyi bir durum yaşasak ve bunun için emek çaba harcasak ve biraz kendimizden ödün vererek arkadaşlığımız dostunuz için sizde yada bizde bir şeyler yapsak o zaman bu arkadaşlık uzun süre devam eder.

Çabadan emek de öyle büyük şeyler değil aslında iyi zamanın da nasıl yanın da oluyorsak yani arkadaşımızın mutlu olduğunda nasıl yanında oluyorsak zor zamanın da kötü zamanında da yanında olmak o bir şey söylemeden onu anlamak dinlemek önemli. Böyle küçük olaylar arkadaşlık dostluk için çok önemlidir diye düşünüyorum. Ve arkadaşlık cesareti göstermemiz bir durumda olsa haksız da olsa arkadaşımızı savunarak yada dostumuzu savunarak o şekilde ona destek olabiliriz ve biraz bazı konularda cesaret göstermek önemli diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.