Arkadaşlık Atasözleri
Başlık: Arkadaşlık Atasözleri
Ekleme Tarihi: 2023-03-31

Eskiden arkadaşlık dostluk kavramları daha önemli ve öncelikliydi. İnsanlar birbirine karşı saygı ve sevgi duyuyorlardı. VE dostluğa arkadaşlığa önem ve değer veriyorlardı. Ancak arkadaşlık atasözleri dostluk ve nezaket konusunda harika bir tavsiye kaynağı olabilir. Arkadaşlık sorunlarımızın çoğunun yeni olmadığını ve aslında binlerce yıldır var olduğunu gösteriyor.

Arkadaşlarınızla anlaşamadığınız için hayal kırıklığına uğrarsanız, binlerce yıldır insanların arkadaşlarıyla sık sık çatışmalar yaşamış olmasından cesaret alabilirsiniz.Arkadaşlık atasözleri, bugün hala arkadaşların deneyimledikleriyle ilgili olan çelişkileri ele alır: ihanet, güven sorunları ve yakınlık geliştirme.Bazı arkadaşlıklar uzun sürmez, ancak bazı arkadaşlıklar da kardeşten aileden daha yakın gelebilir veya olabilir. Ve arkadaşlıklar için bu durumda da bazen anlaşamadığımız hatta tartışma yaşadığımız yada güven sorunu yaşadığımız durumlar olabilir. Ancak bazen de bize en yakın insan olabilirler. Bu yüzden arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim ve benzer nice atasözleri bu şekilde çıkmıştır. Kişilerin yaşamlarında deneyimledikleri ve bunun sonucun da yaşamış oldukları olayları atasözlerine çevirmişlerdir. Ve bu şekilde de günümüze kadar gelmiştir.

Ancak tabi yine de arkadaşlık ve dostluk kurar iken insanların birbirine karşı saygı göstermesi birbirini anlaması ve bu arkadaşlığa dostluğa önem vermesi gerekiyor. Ben etrafıma baktıkça eski arkadaşlıkları eski dostlukları nadiren görüyorum. Artık bana göre en azından eskisi gibi arkadaşlıklar ilişkiler kalmadı diye düşünüyorum. Bence herkesin değer verdiği senin her zaman yanında olabileceği seni anlayan bir dostu olmalı diye düşünüyorum. Bunun için de arkadaşlık atasözleri bu konuya çok iyi bir örnek oldu diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.