Arkadaş Bulma Arkadaş Arıyorum
Başlık: Arkadaş Bulma Arkadaş Arıyorum
Ekleme Tarihi: 2023-02-22

Arkadaşlık dendiğinden genellikle insanların aklına sohbet edeceğin konuşacağın kişiler gelir. Ama arkadaş dediğin sadece bu demek değil bana göre. Arkadaşlık demek yada birisine o benim arkadaşım demek çok önemli. Çünkü herkes yada her tanıdığın kişi senin arkadaşın olmadığı bir gerçek. Ama günümüzde bu durumu ayırt eden yada önemseyen pek kişi yok gibi görünüyor. En azından benim etrafımda denk geldiklerim hep öyle çıktı diyebilirim. Ancak arkadaş bulma arkadaş arıyorum diye bakınca da bu durumun pek değişmediğini yani sadece bana özel bir durum olmadığını anladım.

Genel anlamda her tanıdığımız kişi bir kez bile görmüş konuşmuş olsak bile o bizim arkadaşımız diye geçiştiriyor veya başkalarına o şekilde söyleyerek kendimizi kandırıyoruz. Burada kendimizi kandırıyoruz deme sebebim ise çünkü bu durum bir tek bizi ilgilendiren bir durum. Burada aslından karşımızda ki kişiden çok kendimize yalan söylüyoruz ve bu yalana kendimizi inandırıyoruz. Oysa o bizim arkadaşımız değil bir kez gördüğümüz konuştuğumuz kişi ve bu durum heme arkadaş olmamızı sağlamaz değil mi? Bana sorarsanız ve ya arkadaş bulma arkadaş arıyorum diye baktığımızda bence arkadaşlık kavramı daha farklı en azından benim anladığım arkadaşlık kavramı çok farklı. Farkı da şu şekilde, eğer bir arkadaşın var ise ve o kişiyi de arkadaş olarak görüyorsan bu senin için özel bir durumdur. Arkadaş demek seni anlayan dinleyen sadece kendi çıkarı için değil senin için yanında olan , iyi ve kötü gününde de yanında olan seninle birlikte ağlayan seninle birlikte gülen kişidir. Bu şekilde bir arkadaşın var ise o işte senin arkadaşındır en azından benim arkadaş anlayışım bu şekilde.Bu yüzden de burada da kendimi açıklamak ve arkadaş aramak istediğimi burada söylemek istedim.

Arkadaşlık gerçekten özel bir durum. Ve eğer arkadaşınız var ise bu dediğim gibi onun kıymetini bilin eskiden de bir söz vardır. dost dediğin kötü gününde zor gününde yanında olandır. Eğer arkadaşınız bu şekilde olmuyorsa siz herkesi arkadaş olarak görmekten ve hayatınıza devam etmekten başka çaremiz yoktur. Bir gün tabi ki bizimde istediğimiz gibi bir arkadaşımız olacağına inanıyorum. Ve bu durum karşısında da arkadaş bulma arkadaş arıyorum ile ilgili ilanlara bakarak arkadaş bulabilmek için uğraşırız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.